БУЛІНГ

План проведення інформаційно-просвітницьких заходів по профілактиці булінгу

Тематика заходу Категорія учасників Форма проведення Відповідальні
«Правила рівноправного і ненасильницького спілкування» Учні ліцею Інтерактивні заняття, тематичні виховні години, бесіди, презентації Практичний психолог, соціальний педагог, класні керівники 1-11 класів
«Знаємо та реалізуємо свої права»
«Повага до себе та до інших»
«Безпечне спілкування в інтернеті»
«Стилі спілкування. Значення упевненої поведінки»
«Справжній друг. Який він?»
«Способи висловлювання почуттів. Співпереживання і співчуття »
«Негативні емоції: вороги чи друзі?»
Профілактика булінгу в учнівському середовищі Учителі ліцею Тренінгові заняття для класних керівників, виступи на педраді та на нараді класних керівників Практичний психолог, соціальний педагог
Профілактика булінгу в учнівському середовищі Батьки учнів ліцею Інформаційні буклети, стенди; виступи на батьківських зборах Практичний психолог, соціальний педагог, класні керівники 1-11 класів
Налагодження співпраці та залучення до роботи представників Косівського РЦСССДМ, Косівської служби в справах дітей, відділу ювенальної превенції ВП ГУНП та інших установ та організацій.

порядок подання учасниками освітнього процесу заяви про випадки булінгу (цькування)

1. Заяву про випадки булінгу у закладі освіти має право подати будь-який учасник освітнього процесу.

2. Заява подається керівнику закладу освіти відповідно до Закону України «Про звернення громадян».

3. Здобувач освіти, який став свідком булінгу в ліцеї, зобов’язаний повідомити про це вчителя, вихователя,соціального педагога,практичного психолога або безпосередньо керівника закладу освіти.

4. Педагог або інший працівник закладу освіти, який став свідком булінгу або отримав повідомлення про факт булінгу від здобувача освіти, який був свідком або учасником булінгу, зобов’язаний повідомити керівника закладу освіти про цей факт.

5. Керівник закладу освіти має розглянути звернення.

6. Керівник закладу освіти створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

7. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується в межах закладу освіти учасниками освітнього процесу.

8. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

Порядок реагування працівників ліцею на виявлені або встановлені факти булінгу (цькування)

·У разі встановлення факту або підозри на наявність булінгу батьки учнів (особи, що їх заміняють) або працівники ліцею повідомляють про це адміністрацію закладу, подаючи заяву встановленого зразка.

Адміністрація закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.

Здобувачі освіти можуть інформувати дорослих учасників освітнього процесу в усній формі.

·Адміністрація ініціює засідання динамічної комісії з розгляду фактів булінгу.

·Члени комісії невідкладно реагують на представлені факти.

·Безпосередня робота класного керівника, практичного психолога та соціального педагога з булерами та жертвами.

  • Бесіда з учнями класу щодо з’ясування проявів булінгу.
  • Бесіда окремо з булерами та окремо з жертвами третирування.
  • Бесіда окремо з батьками булерів та окремо з батьками жертв булінгу.
  • Повідомлення Косівської служби у справах дітей та Косівського районного управління ювенальної превенції головного управління Національної Поліції в Івано-Франківській області про встановлений комісією факт булінгу.
  • Відпрацювання навичок агресивної поведінки для усіх сторін булінгу, виведення зі стану жертви, робота з булерами щодо вироблення навичок контролю агресії та розвитку емоційного інтелекту.

Нормативно-правова база

Лист МОН 1/9-385 від 20.07.20 Деякі питання організації виховного процесу у 2020-2021 н.р. щодо формування в дітей та учнівської молоді ціннісних життєвих навичок

Порядок реагування на випадки булінгу 28.12.2019 № 1646

Закон України від 07.12.2017 № 2229-VIII “Про запобігання та протидію домашньому насильству”

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

Постанова Кабінету Міністрів України від з жовтня 2018 р. № 800 “Деякі питання соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров`ю”

Постанова Кабінету Міністрів від 22 серпня 2018 р. № 658 “Про затвердження Порядку взаємодії суб`єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі”

Наказ МОН України від 02.10.2018 р. № 1047 “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами”

Лист МОН України від 18.05.2018 року №1/11-5480 “Методичні рекомендації щодо запобігання та протидії насильству”

Наказ МСП, МВС, МОН, МОЗ від 19.08.2014 №564/836/945/577 “Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його виникнення”

Мобільний додаток “Твоє право”

При підтримці Програми ООН із відновлення та розбудови миру, Донбас SOS розробив мобільний додаток “Твоє право”. Це універсальний безкоштовний юридичний довідник для людей, що постраждали від конфлікту на сході України; осіб, які стали жертвами сексуального і гендерного зумовленого насильства; осіб, що постраждали від торгівлі людьми; ветеранів АТО/ООС та членів родин загиблих. Застосунок містить перелік основних тем із відповідями для користувачаів. Крім визначень та загальної інформації, містить посилання на відповідні нормативно-правові акти та зразки заяв.

Як скористатися додатком “Твоє право”.

Причини та шляхи подолання булінгу

Сприяти розвитку вміння коректно виражати свої почуття, продіагностувати та проаналізувати свої відчуття та потреби; усвідомити свою роль та поведінку в соціумі, у контакті з іншими, визначитися яку позицію зайняти у взаємодії – Агресора, Жертви, Рятівника, віднайти ресурси для виходу із ролей – такі завдання ставили перед собою учасники тренінгу “Профілактика булінгу в учнівському середовищі”. Тренінг провели соціальний педагог Галина Губчук та практичний психолог Надія Влашинець

Кiлькiсть переглядiв: 578

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.